cascade

Do dzieła gotowi start! e01 "girlandy"

14:13

Zastanawiacie się czasem jak szybko zmienić wygląd pokoiku Waszego dziecka? Ja myślę o tym codziennie i wydaje mi się, że aby spełnić wszystkie dekoracyjne i stylizacyjne marzenia powinnam mieć co najmniej tuzin dzieci... i tuzin pokoików oczywiście. Na szczęście większość z wyszukiwanych przeze mnie inspiracji nie wymaga dużych nakładów finansowych. Liczy się tylko chęć i zaangażowanie...
Od dzisiaj zaczynamy cykl, w którym pokażę Wam pomysły na udekorowanie pokoiku rzeczami wykonanymi własnoręcznie. DIY to coraz silniejszy trend wśród zaangażowanych rodziców... Działajmy więc...
 
 
 
Girlandy to jeden z prostszych sposobów na wprowadzenie nowego, ciekawego elementu w przestrzeni Waszego malucha (w przestrzeni rodziców również ;)).
 
Najprostsze girlandy to połączone nitką bądź sznurkiem wielokolorowe, wycięte z papieru kółeczka. Możecie wykorzystać dowolne kolory i wzory papieru, idealnie sprawdzi się również szary papier!. Teraz pozostaje Wam zadecydować jakiej długości ma być Wasza dekoracja. Na ile metrów starczy Wam i Waszym pociechom sił?
 
 
Na zdjęciu girlanda robiona przez Mint Afternoon, do kupienia przez Etsy.
 
 
Trochę bardziej skomplikowaną jest girlanda, której elementy składają się z kilku połączonych ze sobą kółek. Jest ona bardziej przestrzenna, więc idealnie sprawdzi się jako element zwisający z sufitu.
 
 

Girlanda z http://lespommettesduchat.blogspot.com/.

 Kolejna przestrzenna girlanda składa się ze złożonych kolorowych rombów. Elementy  można udekorować dodatkowo naklejkami, pisakami, brokatem...
Girlanda znaleziona na http://ruffledblog.com/
 
 Girlandy możemy wykonać oczywiście z elementów innych niż papier. Mogą to być chociażby, tak jak poniżej znane wszystkim popularne filcowe kulki. Takie girlandy można połączyć ze sobą i stworzyć rodzaj dekoracyjnej zasłonki.  Gotowy zestaw do stworzenia własnej girlandy znajdziecie na: http://www.acmepartybox.com/products/felt-ball-cascade-kit-raspberry.
 
Efekt końcowy będzie wyglądał mniej więcej tak. Zdjęcie z http://www.acmepartybox.com/


Jako ostatnią pokaże Wam girlandę z nietypowego materiału, a mianowicie z gliny. Najlepsza byłaby oczywiście prawdziwa glina wypalana w piecu ceramicznym (do której mam osobisty sentyment), jednakże obecnie możecie w sklepach znaleźć glinę, którą da się wypalić w domowym piekarniku. Trzeba oczywiście pamiętać, że jest ona bardziej krucha i delikatna niż oryginał.
Girlanda z piór jest bardzo efektowna, niestety jest również najtrudniejsza do wykonania i krucha. Może się zdarzyć, że Wasz brzdąc będzie tak zachwycony piórkami, że szybko zakończą one swój żywot.
 
 
Na zdjęciu girlanda ze strony http://www.100layercake.com/projects/view/93/clay-feathers-by-kelli-murray/
 
 
Poszczególne elementy naszej girlandy.http://www.100layercake.com/projects/view/93/clay-feathers-by-kelli-murray/You Might Also Like

0 komentarze