chmurki

e 02: o kropce.

11:16

Dzisiaj będzie o kropce, gwiazdce, kropelce i chmurce... Multiplikacja jest jednym z prostszych sposobów zmiany wyglądu pomieszczenia. Wystarczy a) zrobić stempel, którym będziemy wzór przybijać, b) zrobić szablon, od którego będziemy wzór odrysowywać, c) wyciąć wzór w folii samoprzylepnej (ta ostatnia opcja dla wytrwałych ;) d) zakupić gotowe naklejki w sklepie (np. www.fermliving.com
 
Jako pierwsze pokażę Wam zdjęcia ze strony, którą ostatnio bardzo polubiłam. www.pikkupikkupisaroita.blogspot.fi to prawdziwie skandynawska mama, która w prawdziwie skandynawskim wnętrzu wprowadza typowe północne motywy. Poniżej pokoik dziecięcy, w którym wykorzystano naklejki- kropki. To "turbo-sposób" na dodanie ciekawego elementu i urozmaicenie przestrzeni naszemu maluszkowi.  

czarne kropki na całej powierzchni ściany, fot. www.pikkupikkupisaroita.blogspot.fi

jeszcze więcej kropek, fot. www.pikkupikkupisaroita.blogspot.fi
  
Następny motyw to kropelki. Jest to bardzo fajny, graficzny motyw, który można wprowadzić do pokoju maleństwa. Wymaga on nieco więcej odwagi i zdolności aranżacyjnych, ale praktycznie zawsze i wszędzie się sprawdza. Poniższe naklejki kupicie gotowe na www.fermliving.com
  
 
 Poniżej motyw z pokoiku małej Matyldy ze strony www.sweetmilieu.pl , który prezentowano ostatnio na portalu www.ladnebebe.pl. Gwiazdki w kolorze ostrego różu są uroczym kontrastem w pastelowym, stonowanym pokoju. Zastosowanie motywu gwiazdek to praca dla wytrwałych: do wycięcia lub namalowania od szablonu.

fot.www.ladnebebe.pl, właścicielkę pokoiku znajdziecie na www.sweetmilieu.pl

 
Na koniec mój ulubiony motyw: chmurki. Wyglądają genialnie, kosztują tyle ile puszka farby i wycięcie szablonu, a efekt jest wybitnie dobry. Można zamienić kolory i odmalować chmurki na jasnym tle, ale mi szczególnie podoba się układ kolorów, który zaprezentowano na www.mermagblog.com . Zwróćcie koniecznie uwagę na "trofea" z masy papierowej na ścianie. Ten pomysł omówimy sobie następnym razem. 
 
fot. www.mermagblog.com

You Might Also Like

0 komentarze