#attachementparenting #msbaika #rodzicielstwo #długiekarmieniepiersia

Zmiany, zmiany! Rodzicielstwo to nie kąpiel z bąbelkami w różowej wannie.

19:58

Kochani.

Dzisiaj nie będzie DIY. Nie będzie relacji z Urodzin (miała być, ale przyjdzie na to czas za chwilę) i nie będzie nic na temat zabaw, estetyki itp. Dzisiaj będzie o mnie i moim macierzyństwie oraz o tym miejscu, które tworzę pod pseudonimem @msbaika.

W założeniu blog miał być miejscem, w którym będę publikować treści dotyczące estetyki, diy i szeroko pojętych przestrzeni dla dzieci. (Ja sama musiałam sobie przypomnieć te założenia pod wpisem z 2013 roku. ;)) Stało się tak jak chciałam, ale może nie tak regularnie jak chciałam. Pamiętam, że kiedy zakładałam bloga w 2013 r. nie miałam jeszcze pojęcia o macierzyństwie i o tym jak będzie wyglądało moje życie. Miałam tylko wyobrażenia. Jak wiadomo wyobrażenia, a rzeczywistość to dwie różne baiki.

Kiedy urodziła się Pola, mój świat wywrócił się do góry nogami i nigdy nie wrócił już na dawne tory. Moje życie przewartościowało się zupełnie.
Czy było to trudne? Tak.
Czy żałuję chociaż najmniejszej kropelki czasu poświęconej córce? Nie! Jestem z tego dumna.

Moja córka rośnie na cudowną, pewną siebie i swojej wartości osóbkę. Ma swoje zdanie, uwielbia się przytulać, potrafi się dzielić. Ma niesamowite predyspozycje do prac ręcznych (ciekawe po kim? ;))śpi w swoim łóżku w osobnym pokoju od kiedy skończyła 1,5 roku i była to jej decyzja! Mimo, że dopiero kończy dwa lata nie nosi już pieluch i korzysta z toalety zdecydowanie rzadziej niż jej mama;) Uwielbia pić z nami mleko w filiżance od espresso w knajpach, uwielbia przekładać książki, filiżanki, kwiatki i inne drobiazgi, uwielbia jeździć po Polsce i odkrywać nowe, cudne miejsca. Gdy znajduje się w designerskim wnętrzu jest zawsze jeszcze bardziej uśmiechnięta;). Ma kilka ukochanych zabawek, które towarzyszą jej prawie od początku. Omija zabawki grające, mrygające, prawie nie ogląda bajek, a jej ulubionym kolorem jest kolor żółty. Jest dziewczynką, która ma olbrzymią charyzmę, szeroki uśmiech i zawsze przyciąga spojrzenia innych. Czy pisałam już, że ciągle korzysta z przywileju karmienia piersią?

Taka jest moja córka. Jest moją dumą i największą inspiracją. Nie będzie przesadą jeśli powiem, że jest gwarancją szczęścia w mojej rodzinie.

Muszę przyznać, że kocham być mamą. To najlepsza praca w całej galaktyce! Oczywiście nie jest tak, że moje życie to tylko kąpiel z bąbelkami w różowej wannie. Jest dużo problemów, trudnych chwil i decyzji. Wydaje mi się jednak, że nasze rodzicielstwo (nasze bo w końcu tworzymy je razem z mężem) pozwala nam przetrwać i utrzymać ogólny poziom zadowolenia na wysokim poziomie.
Postanowiłam, że raz na jakiś czas będę dzielić się z Wami naszymi "fundamentami rodzicielstwa". Nie jest to rodzicielstwo tresujące, karzące ani autorytarne. To rodzicielstwo bliskości, oparte na szacunku, intuicji i wzajemnej miłości. To nasze rodzicielstwo... I ono naprawdę działa ;)
Po tym emocjonalnym wpisie kilka konkretów (Całe życie uczę się być bardziej konkretna i różnie to wychodzi;))

1. @msbaika pozostanie blogiem o estetyce, wnętrzach, diy. Wpisy na ten temat będą pojawiać się co najmniej raz w tygodniu.

2. Oprócz tego raz na tydzień na msbaika.pl będzie pojawiał się wpis bardziej osobisty, dotyczący wyzwań związanych z rodzicielstwem przed którymi stanęliśmy. Będzie to miało miejsce zawsze w okolicach weekendu, bo kiedy jak nie wtedy mamy wszyscy czas, żeby zastanowić się nad tym co siedzi głęboko w nas? Pragnę zaznaczyć, że nie będą to wpisy okraszone zdjęciami mojej rodziny (fundamentalne zawsze było i jest dla mnie chronienie wizerunku moich bliskich).

3. W najbliższej przyszłości mam w planach kilka cykli tematycznych. Od najbliższego tygodnia będą to wpisy dotyczące... Albo nie! Dowiecie się w przyszłym tygodniu!


@msbaika się zmienia. Ja zmieniam się razem z nią. Mam nadzieję, że te zmiany wyjdą nam na dobre:)

You Might Also Like

0 komentarze