gdzienaweekend

Nasze miejsca. Navigator Hotel&Spa w Zbąszyniu.

17:40

Często odwiedzam z moją rodziną ciekawe i piękne miejsca. Pomyślałam dzisiaj, że przecież nic nie stoi na przeszkodzie abym opowiadała Wam o nich tutaj, na blogu.

Podróże to od dawna ważna część mojego życia. Jeszcze za czasów studenckich zjeździliśmy z mężem i przyjaciółmi kawał Europy, od Rumunii po Krym, od Albanii po Grecję... Obecnie podróżujemy w bliższych lokalizacjach i raczej na krótko. Tym bardziej cieszy mnie, gdy widzę jak dużo zmienia się na naszym rodzimym podwórku. W Polsce powstało i ciągle powstaje wiele magicznych, spójnych estetycznie i designersko hoteli, pensjonatów i restauracji. Krótkie wypady w takie miejsca, to coś, co bardzo nakręca mnie do działania, pozwala zdobyć potrzebny dystans w stosunku do codzienności i znaleźć masę inspiracji.

hotelowe lobby w kolorach czekolady z odrobiną cytryny


Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o miejscu, do którego mam wielki sentyment, bo znajduje się ono blisko moich rodzinnych stron.

Navigator Hotel & Spa, bo o nim mowa to hotel (na około 100 osób) z restauracją, basenem, spa, salami konferencyjnymi i Eco Mariną. Znajduje się on w Zbąszyniu - małym miasteczku położonym na granicy województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Hotel umiejscowiony jest bezpośrednio nad jeziorem Błędno, które jest początkiem szlaku żeglownego, którym w najlepszych czasach można było dopłynąć aż do miejscowości Kopanica (najlepsi potrafią dopłynąć tam nadal;))

To właśnie z powodu żeglarstwa Navigator jest dla mnie miejscem szczególnym. Powstał on w bezpośrednim sąsiedztwie Zbąszyńskiego Klubu Żeglarskiego, na bryle gruntownie odrestaurowanego, dawnego ośrodka wypoczynkowego zwanego "Dąbkami". Zarówno w "Dąbkach", jak i w Klubie spędziłam chyba połowę dzieciństwa. Dziadek Poli jest zapalonym żeglarzem z kilkudziesięcioletnim (!) stażem, a Zbąszyń od Zielonej Góry, z której pochodzę, oddalony jest o zaledwie godzinę drogi. Przez ostatnie lata ośrodek popadał w ruinę i gdy wydawało się, że z "Dąbek" pozostanie już tylko wspomnienie i malownicza plaża - nowy właściciel zdecydował się na poważną inwestycję.

Powiem jedno. Gratuluję! Zarówno właścicielom jak i pracowni "Kilkoro Architekci" Piotr Kluj i Paweł Litwinowicz, którzy byli autorami przebudowy "Dąbek". Navigator przyciąga obecnie coraz więcej osób i myślę, że ten trend się utrzyma:) Niezwykle przyjemnie jest napić się w lecie dobrej kawy rozkoszując się bezpośrednią bliskością jeziora. W listopadzie (wtedy byłam tam ostatni raz) widok na zasnute mgłą jezioro również jest zapierający dech w piersiach.
Wystrój hotelu i restauracji jest bardzo przyzwoity.  Są miejsca, w których można by użyć lepszej jakości materiałów wykończeniowych, ale nie jest to nic, co szczególnie razi w oko. Nie miałam jeszcze okazji spędzać nocy w Navigatorze, ale biorąc pod uwagę wygląd części wspólnych zapowiada się obiecująco!

wygodne i efektowne meble tapicerowane sprawdzają się idealnie

widok z lobby jest naprawdę 'wow" ;)
 
widok z klatki schodowej na jezioro
 
ciekawy plafon
 
dobrze znana mi bryła, w zupełnie nowej odsłonie
 
część elewacji wyłożona jest płytami kompozytowymi - to bardzo efektowny zabieg

pomost gotowy do cumowania łódek
 
pani fotograf ;)

takie widoki to codzienność
 
jeszcze jeden widok na lobby

In plus:
+ niezwykle piękne położenie nad samym brzegiem jeziora w otoczeniu starych dębów
+ ciekawe menu w restauracji, całkiem smaczna kawa (3/5)
+ własna eco marina oraz sąsiedztwo Zbąszyńśkiego Klubu Żeglarskiego
+ ciekawe i unikatowe rozwiązania plafonów w częściach wspólnych
+ interesująca bryła budynku
+ miejsce do zabawy z dziećmi
+ wypożyczalnia rowerów i kilometry malowniczych tras rowerowych dookoła

In minus:
- długi czas oczekiwania w restauracji
- nie zawsze profesjonalna obsługa
- w niektórych miejscach oszczędność na materiałach wykończeniowych (sama nie wiem, czy to jest minus, być może to po prostu dopinanie budżetu:))
- brak placu zabaw przy hotelu

puste, jesienne jezioro Błędno

stała bywalczyni
 
Czy polecam to miejsce? Polecam z całego serca. Wszystkie ewentualne niedociągnięcia rekompensują genialne krajobrazy, bezpośrednia bliskość jeziora i cudny dębowy park za oknami. Zarządcy Navigatora doskonale wykorzystali walory krajobrazowe Jeśli szukacie hotelu, do którego możecie spokojnie przyjechać z dzieckiem - to jest to miejsce :)

You Might Also Like

0 komentarze