biały

Skandynawski pokoik Kamila i Natalki.

10:25

Jakiś czas temu zostałam poproszona o przygotowanie projektu koncepcyjnego pokoiku dla moich chrześniaków - Natalki i Kamila. Dzieciaczki mają odpowiednio 4,5 i 6,5 lat. Dzisiaj chciałabym pokazać Wam efekty pracy, którą włożyłam w przygotowanie wizualizacji pokoiku.
Zależało mi na tym, żeby meble były jak najbardziej neutralne i funkcjonalne, a uzupełnione ciekawym wyglądem ścian i dekoracji. Całość  miała nawiązywać do lekkiego stylu skandynawskiego.  Dlaczego chciałam, żeby meble były delikatne? Wyobraźcie sobie chłopca i dziewczynkę na 10 m2 ze wszystkimi ich zabawkami i skarbami....No właśnie;)

Z racji małego metrażu w pokoju jest bardzo dużo skrytek, pudełek, szafek, szuflad. Część elementów ma mocny, żółty kontrastowy kolor. Zależało mi, żeby był on możliwie jak najbardziej "neutralny poglądowo" ;) Na ścianie znajduje się malowany geometryczny motyw nawiązujący do gór. Jest to bardzo ciekawy, łatwy do wykonania i prosty trik aby nadać pokoikowi indywidualny charakter. Na wysokości 2,20 m po obwodzie całego pokoju biegnie półka, na której  można ułożyć dodatkowe kartony, pudełka i pojemniki.

Zapraszam Was do oglądania :)dwa niezależne miejsca do pracy


pojemniki z Ikea, krzesła Muuto


"górski" motyw na głównej ścianie w pokoju


po prawej stronie od wejścia duże, pojemne szafy


pomimo dużej ilości mebli pokój nie sprawia wrażenia przytłoczenia


łóżko piętrowe, dół dziewczynki, góra chłopca


półki na książki ucznia


w kącie przy wejściu mieszczą się kolejne szafki i pojemniki


widok ogólny na pokoik


piętrowe łóżko


obrazki na ścianie u dziewczynki


You Might Also Like

2 komentarze

  1. Bardzo fajnie wykorzystana przestrzeń:) Jestem w temacie ostatnio, bo planujemy powoli zacząć ogarniać kącik naukowy dla synka. U nas o tyle problem, że mieszkamy na poddaszu i szukamy jakiegoś ciekawego biurka pod skos:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No tak to zawsze jest wyzwanie:) W kontekście biurka zerknijcie sobie na kolekcje "kółko krzyżyk" wykonaną przez Olę Stabrawę! http://stabrawa.pl/projekty/projekt21/index.htm Fajne, niedrogie mebelki na lata:)

      Usuń