brownsdowntown

Coffee is always a good idea. O naszej "kawce"

17:46

W takie dni jak dzisiaj, pomaga kawa...  To dla mnie najcudowniejsza odskocznia od szarych myśli i wiosennej zimy /zimowej wiosny za oknem. Kawa daje mi energię do działania i koi zmysły. Pozwala zebrać się w garść. Jest łącznikiem między złymi i dobrymi momentami. Chyba jest już dla mnie rytuałem:)

!

Kawa jest w naszym domu od zawsze. Zaczynamy i kończymy z nią dzień. Staramy się wybierać ziarna z lokalnych palarni, których na szczęście jest coraz więcej. Kawa palona jest w nich w
naprawdę w perfekcyjny sposób. W Krakowie, gdzie mieszkamy ulubioną kawę kupujemy w  Coffe Proficiency lub w Karma coffee roasters. Od kilku lat mamy w domu półprofesjonalny włoski ekspres La Pavoni, który  potrafi zrobić pyszną kawęo. Jest trudny w obsłudze, ale jak wielka jest nasza radość, gdy po naciśnięciu przycisku z kolby leci kropelka po kropelce pyszne espresso.

do pracy - kawa
w trakcie odpoczynku - kawa
"na wynos" kawa tylko w "keepcup" 
Ciekawe jest to, jak nasza córka przejęła od nas pasję do kawy. Uwielbia wąchać zakupione przez nas ziarna, a w naszym rodzinnym słowniku "kawka" ma już konkretne znaczenie. Chodzimy na "kawkę" do kawiarni. Wtedy Pola dostaje swoją filiżankę od espresso ze spienionym mlekiem, słodzi ją, miesza i pije. Wszystko robi tak precyzyjnie i zachowuje się przy tym jakby byłą dorosła ;)

kawa dla trojga w Massolit Cafe
kawa dla trojga w coffe cargo
Przez ostatnie kilka lat wypiliśmy hektolitry kawy. Próbowaliśmy espresso w każdej, nawet najmniejszej miejscowości, w krajach, w których przyszło nam być. Chorwacja, Portugalia, Grecja, Hiszpania... Każdy smak pamiętamy. Niektóre zostają na długo i stają się doskonałością, której szukamy później w każdej następnej filiżance. To chyba dlatego robimy tak dużo zdjęć kawy. Zatrzymujemy wtedy daną chwilę, która była tak cudowna.
jesienna kawa w Gdyni
letnia kawa w Lizbonie
gorrąca kawa w Chorwacji

espresso
No dobrze kochani. Muszę lecieć. Pola już czeka żeby nacisnąć guzik od ekspresu :)

You Might Also Like

0 komentarze