agroturystyka

Nasze miejsca. Glendoria.

14:40

Wyjątkowa agroturystyka położona w miejscowości Ględy na malowniczej Warmii. Miejsce piękne i magiczne. Stworzone z pasją (właściciele sami je urządzali) po to by dać ukojenie i możliwość odpoczynku od pędzącej codzienności. Glendoria to też pierwszy w Polsce glamping, czyli luksusowo wyposażone namioty (łazienka, duże łóżka, meble). Na terenie agroturystyki znajdziecie basen, wygodne leżaki. Największym i najpiękniejszym budynkiem będzie na pewno wielka, piękna stodoła z mnóstwem książek, rzutnikiem multimedialnym i ekspresem do kawy. Glendoria to miejsce kameralne, ale dające szerokie możliwości spędzenia wolnego czasu. To też dobry punkt wypadowy, gdy chce się zwiedzić Warmię  i okolice. Blisko stamtąd do Olsztyna, Grunwaldu, Kawkowa, Wzgórz Dylewskich czy Lawendowego Pola.

piękne wnętrze starej stodoły
Zachody słońca na wyciągnięcie ręki.

Strefa relaksu z widokiem na las.
Glendoria to dla nas miejsce szczególne i takie, do którego podchodzimy bardzo sentymentalnie. Byliśmy tam dwa razy. Raz, gdy byłam w szóstym miesiącu ciąży i drugi raz, gdy Pola miała kilka miesięcy. Te dwa wyjazdy były tak radykalnie od siebie różne, że właściwie powinnam chyba poświęcić im dwa osobne wpisy ;)

Lawendowe pola, poletka? ;)
Wyjazd pierwszy.
Przełom czerwca i lipca 2013. Zaz na zmianę z Daft Punk w głośnikach starej stodoły. Tydzień upału i tydzień chłodu. Książki, gazety, kawa, wino (dla mnie bezalkoholowe )) rozmowy i spacery. Wszystko w dużych ilościach i całkowicie nielimitowane. Błogo, spokojnie i przed sezonowo. Pyszne jedzenie, cudowni ludzie i relaks do potęgi n-tej...

Wyjazd drugi.
Lipiec 2014. Miejsce jakby to samo, ale my już nie ci sami. Pierwsze wakacje z dzieckiem. Kilka dni słońca, a potem doskwierający deszcz i zimno. Choroba Poli i powrót przed czasem do domu. Bliskość natury tym razem okazała się być problemem. Poza tym dowiedzieliśmy się dlaczego wszyscy znajomi jeżdżą na wakacje z dzieckiem w konfiguracjach rodzice + dziadkowie ;)


Ten drugi wyjazd nie zepsuł naszego ogólnego wrażenia. Nadal uważamy, że jest to jedna z ciekawszych propozycji na spędzenie wakacji w Polsce. Problem pojawia się tam jednak wtedy, gdy nie ma pogody, a to w naszym kraju jest niestety częste. Nawet jeśli chce się być blisko natury i nie straszny jest deszcz to trzeba jednak wiedzieć, że po całodziennym spacerze można wrócić w miejsce, w którym panuje stała temperatura i w którym będzie można się ogrzać...

basen, szkoda, że korzystaliśmy z niego tak rzadko
bliskość jezior
najprzyjemniej

Dla kogo?

Najlepiej na tygodniowy wypad we dwoje lub ze starszymi dziećmi. Z maluchami zdecydowanie polecam wybierać pokoje w budynku (Albatros, Jaskółcze gniazdo) - są najcieplejsze.


In plus:

- cudowna, kojąca bliskość natury
- cudowni, uprzejmi, bezproblemowi (choć zapracowani ;)) właściciele - Krystyna i Artur
- miejsce bardzo autentyczne, bez zadęcia i ąę - owania ;)
- zaufanie do gości - brak wielgachnych kart regulaminowych, nakazów, zakazów, sugestii...
- wielka biblioteczka z książkami, filmy na rzutniku, muzyka z głośników - wszystko dostępne, nielimitowane, cudowne
- ogólnodostępny ekspres do kawy
- smaczne jedzenie, jagnięcina - palce lizać!
- od dwóch sezonów bliskość intrygującego Camp Spa
- własna plaża nad jeziorem, leżaki, łódeczka... sielanka

In minus:

- zimno
- w 2013 i 2014 podawano dwa posiłki dziennie, co powodowało, że trzeba było trenować żelazną wolę między 15 a 17... ;)
- brak wyposażenia dla dzieci - krzesełek, łóżeczek, wanienek (odczuliśmy to oczywiście dopiero za drugim razem;))


Minusów nie ma zbyt wielu i jeśli tylko trafi się w Glendorii na dobrą pogodę to wakacje mogą być niezapomnianą przygodą. Wielu takie właśnie przygody poprzywoziło z resztą z tego miejsca, bo Glendoria przez te trzy lata, od kiedy byliśmy tam pierwszy raz stała się jednym z najpopularniejszych miejsc na wakacje blisko natury. Ostatnio Krystyna i Artur dostali nawet #tripadvisor Na pewno nie stało się to przez przypadek!

intrygujący wystrój starej stodoły
śniadania z widokiem :)
Piec postawiony na lokalnych wzorcach.


wieczory też z widokiem ;)
klimatyczne światło
idealne miejsce na kawę
konsekwentny, arcyciekawy wystrój
hamak pod starym dębem
cudowne smaki
bukiety kwiatów prosto z łąki :)

You Might Also Like

0 komentarze