aranżacja pokoiku

Pokoik małej Hani. Skandynawski i dziewczęcy.

11:05

W ostatnich tygodniach sporo uwagi poświęciłam projektowi pokoju dla rocznej Hani. Nadrzędne przy projektowaniu tego pomieszczenia pod względem estetycznym było to, aby nawiązywał on do stylu skandynawskiego. Miał być stonowany, ale miały pojawić się elementy czarno-białe oraz unikatowe dodatki.  Z rodzicami Hani współpracowałam już kilka lat temu kiedy jako dot.projekt przygotowywałam projekt ich mieszkania. Wtedy zdążyłam poznać ich gust i odważne podejście do projektowania wnętrz. To wszystko sprawiło, że przygotowanie pokoju dla małej Hani było bardzo przyjemnym wyzwaniem, a czas nad nim spędzony - prawdziwą przyjemnością!

Dzisiaj pokażę Wam pierwszą wersję pokoiku, a wkrótce zobaczycie drugą wersję. Ciekawa jestem co wybiorą rodzice. A może pokój będzie mieszanką obu?
W projekcie postawiłam na neutralną bazę i ciekawe, unikatowe dodatki. Sama wiem jak często zdarza mi się zmieniać coś w pokoju Poli i jak ważna jest dla mnie możliwość zmiany dekoracji. Kropki stają się chmurkami, kolory pojawiają się i znikają... Neutralny kolor mebli powoduje jednak, że wszystko w pokoju pomimo zmian nadal wygląda dobrze!

Podstawowe meble w pokoju to Ikea. Seria Sundvik - prosta, piękna i wykonana z drewna. Uzupełniłam ją szafkami do przechowywania z systemu Besta, który idealnie sprawdzi się w takim pokoju jako system przechowywania. Zostałyby pomalowane i wyklejone taśmą washi więc dostałyby unikatowego charakteru. Podstawowa baza uzupełniona jest pięknym zestawem krzesełka ze stoliczkiem od Les Gambettes i heksagonalnymi kubikami od Ohmama, Nad łóżkiem zaplanowany jest baldachim Jollein. Dodatkowo w pokoju znalazłby się pleciony dywanik od Zręcznej, lampki A Little Lovely Company i plakat z misiem od Seventytree, Wszystkie te elementy sprawią, że pomieszczenie będzie dziewczęce, ale nienachalne.1. Łóżko - Ikea Sundvik
2. Półki heksagony - Ohmama 
3.lampa - Young Deco
4.  Naklejki kropki - blacksis
5. Plakat miś seventytree
6.szafa - Ikea Sundvik
7.kosz papierowy blacksis
8. lalka z uszkami - Lalkametoo
10.dywanik - Zrecznarobota
11.grzybki - Briki Vroom Vroom 
12 pościel - Mumla
13.biurko i krzesełko - Les Gambettes
14.baldachim - Jollein 
15. lampka - Sebra
16. poduszka chmurka - So homely 

widoki ścian i rozmieszczenie niektórych elementów, tutaj strefa sypialna i szafa do przechowywania

widok na ścianę "do zabawy" część szafek to Ikea, nad biureczkiem półki z ekspozycją książeczek
rzut pomieszczenia z góry


Chcielibyście czytać więcej o moich projektach, wyborach i inspiracjach na msbaika.pl ? Zastanawiam się nad przygotowaniem cyklu, w którym wybierać będziemy konkretne zagadnienie dot. dziecięcego pokoiku i szukać dla niego najlepszych rozwiązań produktowych lub funkcjonalnych.... Co myślicie?

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Ja jestem ciekawa Twoich projektów i inspiracji.
    I przepraszam, dopiero teraz przeczytałam, że Hania ma roczek, daj znać którą wersję wybiorą dla niej rodzice :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Maluch ALexa skończył rok w marcu właśnie jesteśmy na etapie planowania pokoju :) Powoli wizja składa nam się w całość i nabiera spójności. Ma być coś pomiędzy Twoją, pierwszą i drugą wersją pokoju:)

    OdpowiedzUsuń