bialy

Pokoik Hani. Dziewczęco i jasno.

10:46

Po wielu miesiącach udało mi się zakończyć projekt pokoiku dla cudownych klientów, których znam jeszcze z poprzedniego życia (sprzed pojawienia się dzieci ;)) Dawno temu projektowałam dla Oli i Bartka trzypokojowe grafitowo- białe mieszkanie. Bardzo ucieszyło mnie, gdy dowiedziałam się, że jedno z tych pomieszczeń zostanie niedługo przekształcone w pokoik małej Hani.

Pokoik dziewczynki był wbrew pozorom bardzo wymagającą przestrzenią. Na kilkunastu metrach kwadratowych musiałam zmieścić dużo różnych funkcji. To oczywiście pewien standard jeśli chodzi o pokoiki dziecięce - muszą być zarówno sypialnią, pokojem zabaw, domowym przedszkolem, gabinetem, garderobą... W tym przypadku najtrudniejsze było mądre zaprojektowanie przestrzeni do przechowywania i stworzenie możliwie największej ilości skrytek i półek, które przydatne będą również dla rodziców). Myślę, że mi się to udało i w pokoju Hani każda rzecz znajdzie swoje miejsce :)

Stylistyka pokoju Hani utrzymana jest w delikatnych tonacjach : szarości, beże, biel. Wszystko zarazem dziewczęce i wyraziste.

Jeśli chodzi o estetykę to krążyliśmy wokół tematów, które pokazywałam Wam w tym i tym wpisie. Ostatecznie udało mi się zaprojektować przestrzeń, która mieści się w szaro-czarno-białym doborze kolorów, ale przy tym jest delikatne i dziewczęce.
Na ścianach pojawia się motyw gór, na meblach trójkątne naklejki. Dodatki nawiązują do motywów leśnych i indiańskich, ale całość osadzona jest w stylistyce skandynawskiej. Pokoik jest już w trakcie realizacji i liczę, że gdy tylko większość elementów tej cudownej dziecięcej układanki znajdzie się na miejscu - będę mogła Wam ją pokazać na zdjęciach.1. Łóżko - Ikea Sundvik
2. Lampka - Little Lights
3. Pościel Sukulenty - Mumla
4.  Lampka stojąca- Ikea Arstid
5. Stolik - kosz Belmam
6. Szafki stojące do przechowywania - Ikea Trofast
7. Naklejki Tipi - Blacksis
8. Dywan - Lorena Canals
9. Kartki i plakat z motywami indiańskimi - Minimel 
10. Kosz - Fladis Ikea
11. Krzesełko - Bambooko 
13.biurko - Ikea Sundvik
15. naklejki na szafę - Dekornik
14. 6.szafa - Ikea Pax
16. Lampa wisząca - Young Deco
17. Półka ozdobna - Bellamy
18. Girlanda - Ferm Living 

Ściana z łóżkiem oraz z dużą, pojemną szafą.z Ikea.

Kącik do pracy, przechowywania zabawek i widok na okno.

You Might Also Like

0 komentarze