czaswolny

Wyobraźnia i kreatywne myślenie a zabawa. Garść rodzicielskich inspiracji.

12:14

Jest to moje dziecko kreatywne.

Jest tak kreatywne, że często zadziwia mnie samą. Wystarczy jej kartka, sznurek, patyk i własna wyobraźnia... I to właśnie ta wyobraźnia zaskakuje mnie najbardziej.
Chciałam przybliżyć Wam kilka naszych ostatnich pomysłów, bo być może coś Was zainspiruje.
Kilka ostatnio ulubionych przez Polę zabaw to:

Listonosz - oprócz kartek i dowolnej rzeczy, do której te kartki można włożyć, nie potrzeba jej absolutnie niczego więcej.

Łódka - zachęcona letnimi żeglarskimi przygodami Pola uwielbia ostatnio udawać, że jest na łódce. Łódką może być dowolna poduszka. "Ho ho ho przechyły i przechyły..."

Warszawa - zabawa wymyślona kilka dni temu - poduszki są budynkami, a moje dziecko bawi się w Biuro Odbudowy Stolicy... ;)

Basen - mamo chodź popływać! bawimy się, że sofa to basen... - domyślacie się pewnie reszty... ;)

Domek z koca - fajnie jest mieć teepee, ale jeszcze fajnie przesiadywać przy wymyślonej kawce w wymyślonym domku...

Piknik - koc, ciastolina, babeczki, filiżanki i te sprawy... wiadomo

Lekarz - bandaż + plastry + ukochany "Szczekuś" i godzina tylko dla mnie.

Pociąg - pakujemy całe wyposażenie dziecięcej kuchenki do toreb i jedziemy do : a) dziadka do Hiszpanii, b) Zielonej Góry c) Sosnowca d)Krakowa e)nad morze

Przeprowadzka - wygląda podobnie jak Pociąg, ale obejmuje pakowanie całego pokoju dziecięcego ;)... Dość czasochłonna i niezbyt lubiana przeze mnie zabawa ;)
Tych zabaw jest oczywiście dużo, dużo więcej i nie wymagają praktycznie żadnych rekwizytów. Czasem zastanawiam się po co mojemu dziecku te wszystkie zabawki w jej pokoju skoro i tak najlepsza zabawa jest wtedy, gdy można wykorzystać przedmiot codziennego użytku.

Pola na wszystko ma wymyśloną historię i o wszystkim potrafi coś opowiedzieć. Jestem absolutnie pod wrażeniem jej wyobraźni. Dumna też jestem z siebie trochę, że ten mój mały człowiek absolutnie nie potrzebuje wyszukanych materialnych dóbr aby móc dobrze się bawić.

You Might Also Like

0 komentarze