architecture g4df19b1ae 640Zakup lokalu od inwestora nierzadko wiąże się również z perspektywą uzyskania parkingu w garażu podziemnym. Tego typu rozwiązanie jest naturalnie niezwykle ergonomiczne i najczęściej nie kosztuje dużo, względem kosztu danej nieruchomości. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka najważniejszych informacji, jak wielkość pola albo stopień ochrony. Mają spore znaczenie analogicznie jak sama cena.

Jakość i powierzchnia miejsca w podziemnym garażu
To pierwsza sprawa, jaką należy wziąć pod uwagę. Rozmiar pola w garażu podziemnym opisuje między innymi jak duży auto będzie można tam zaparkować. Przy najpopularniejszych autach osobowych nie ma większych problemów. Większy pojazd wymaga natomiast sporo pola parkingowego – wtedy należy idealnie zbadać wymiary obszaru parkingowego (także jego wysokość).

Jakość określa tutaj konkretnie brak wilgoci. To najczęstsza wada w przypadku garaży podziemnych. Ochrona przeciw wodna powinna być odpowiednio zrobiona, by nie pojawiały się przecieki. Jeżeli jednak są, wskazuje to, że garaż ma problem z przeciekaniem. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na wjazd. Może on być tak wykonany, by cała woda podczas złej pogody nie dostawała się do garażu.

Zabezpieczenia – zadbaj o odpowiednią ochronę dla własnego samochodu
Kradzieże, włamania lub wandalizm to sytuacje, które mogą przytrafić się każdej osobie. Warto więc zwrócić uwagę, jakie rodzaje ochrony posiada określony podziemny parking. Najpopularniejszym rozwiązaniem będzie brama wjazdowa zdalnie sterowana i stały monitoring. Daje to pełną ochronę dla twojego auta. Sprzedawca mieszkania decyduje o zakresie zabezpieczeń – standardowo nie da się ich zmodyfikować. Warto więc wziąć to pod uwagę jeszcze przed kupnem miejsca parkingowego.

Cena parkowania w podziemnym garażu
corridor gf985bf628 640Bardzo znaczącą kwestią, która często decyduje o wyborze miejsca parkingowego, jest cena. Rzutują na nią najróżniejsze czynniki, jak lokalizacja czy też jakość zabezpieczeń. Obecnie koszt takiego parkingu zaczyna się od około 20 tys. złotych. Może wynosić nawet dwukrotności tej ceny. Warto często sprawdzić kilkanaście ofert.