architect 3979490 1920Nie da się ukryć, że jak dużo profesji tyle jest oczekiwań co do pracowników. Dlatego warto wiedzieć, jakie umiejętności oraz badania są wymagane w gastronomii, jakie na placu budowy, a jakie przy pracy ze zwierzętami.

W branży gastronomicznej nad wyraz znaczące jest to, aby utrzymać zasady związane z bhp. Kontakt z jedzeniem domaga się sterylnych warunków. Dlatego pracodawcy będą oczekiwać tego również od kucharzy, jakich zatrudniają. Będzie zależeć im na tym, by były to osoby, które nie tylko mają doświadczenie w wykonywaniu obowiązków na kuchni, ale również by posiadały w danej chwili obowiązujące badania lekarskie np. we Wrocławiu oraz książeczkę sanepidowską. Poza ukończeniem placówki oświatowej o profilu gastronomicznym będzie również znaczące to, czy osoba na posadzie kucharza albo szefa kuchni umie współpracować oraz cechuje ją nienaganna prezencja. Podobne wymagania będą dotyczyły kelnerów z konkretnego obiektu.

W budownictwie tak samo należy mieć aktualne badania i dlatego obowiązkowe jest to, aby posiadać aktualne, poprawne wyniki od specjalisty, którym jest lekarz medycyny pracy we Wrocławiu oraz posiadać obycie w zawodzie. W wypadku pracowników na placu budowy nie ma aż tak dużego znaczenia poziom wykształcenia, jak właśnie to, jakie konkretnie kompetencje ma pracownik.
Specjalne wymagania jakimi są przeprowadzone obowiązkowo badania sanitarno epidemiologiczne - wykonywane np. we Wrocławiu potrzebne są przy produkowaniu jedzenia. building gbb2d9086f 1920Na podstawie takich badań da się oznaczać, czy osoba, która będzie pracowała z jedzeniem nie jest zarażona pałeczkami duru brzusznego, bądź innych pałeczek z rodzin salmonella albo shigella. Innego rodzaju, specjalne kompetencje należy również posiadać, gdy zamierza się wykonywać prace na wysokości. Dlatego badania wysokościowe wymagane są u osób, które chcą podejmować pracę na dużej wysokości. Trzeba w tym zamierzeniu zapisać się do specjalisty od słuchu, specjalisty od wzroku oraz neurologa.

Jeżeli natomiast ktokolwiek chce pracować ze zwierzętami, to powinien mieć ukończone technikum weterynaryjne albo studia zootechniczne oraz biologiczne. Osoba taka powinna również posiadać wzorcowe nastawienie do zwierząt. Jak wobec tego widać, w każdej dyscyplinie wymagania są inne.