plaza espana g4b9db15af 1920Pomimo tego, że klimat się ociepla – a w naszym kraju obserwujemy coraz wyższe temp. z roku na rok, to jednak dni, podczas których jest na prawdę gorąco, nadal jest niewiele. Realnie to zaledwie dwa miesiące podczas których mamy możliwość radować się dobrą letnią pogodą. Większa część roku przypada w okresie zimowym lub deszczowym. Ale przede wszystkim krótkie dni.

W Hiszpanii uśredniona temperatura z 12 miesięcy to ok. 20 st.. W zimowym okresie – grudzień – luty średnia temperatura to od 11 do 12 st.! Podczas gdy woda w morzu to średnio 19 st., gdy bierzemy pod uwagę równocześnie wakacyjne jak i zimne miesiące.

Pomimo tego, że w Polsce jest morze Bałtyckie – to analogicznie – woda w morzu jest obiektywnie zimna – a pogoda w rejonach nadmorskich bardzo nieprzewidywalna. Ciężko jest zorganizować wakacje, tak by mieć pewność korzystania z kąpieli i plażowania.

Rynek nieruchomości

Obecnie mieszkania w Hiszpanii są w bardzo dostępnych cenach. Można je nabyć za ceny na podobnym poziomie do tych rodzimych. Przykładowo – mieszkanie z rynku wtórnego o powierzchni około 45 metrów – z loggią, w mieście Torrevieja – z dostępem do morza - da się znaleźć za sześćdziesiąt tysięcy, a na przykład za osiemdziesiąt tysięcy Euro – mieszkanie 80 - metrowe wraz z basenem!landscape ga9edcc5c4 1920

Pomimo tego, że u nas w kraju posiadamy wiele pięknych zakątków, do których warto się wybrać, bezsprzecznym argumentem Hiszpanii jest niewielka odległość od egzotycznych archipelagów jak na przykład - Majorka, Gran Canaria, czy Teneryfa – co oznacza cudny urlop w zasięgu ręki.

Praca zdalna daje nam możliwość obecnie spróbowanie życia w przeróżnych miejscach na globie. Świat wydaje się mały jak nigdy do tej pory. Choć pandemia wyrządziła bezsprzecznie olbrzymie szkody – dała nam też dobre rozwiązania w formie pracy czy spotkań przez internet. Zatem skorzystajmy z tego i zobaczmy choć kawałek globu!