mountains gdb9f0d50c 640Śnisz o domku na obrzeżach, z przytulnym drewnianym gankiem, gdzie myślami już teraz trzymasz w dłoni ulubioną kawę? A może chciałbyś mieć swój biznes samochodowy? Własna restauracja? Ile ludzi tyle fantazji. Czy faktycznie wszyscy mamy jak spełnić własne fantazje?

Móc to chcieć – z każdej strony zalewają nas takiego typu hasła. Ok – sporo od nas zależy. Jednak czy wszystko? Jest przecież masa aspektów zewnętrznych - to skąd pochodzisz, sytuacja geopolityczna, majętność, koneksje rodzinne, rejon geograficzny w którym żyjemy.

Warto choćby spróbować. Lepiej zrobić i pożałować, niż żałować że się czegoś nie spróbowało. Jesteś kowalem własnego losu. Na pewno słyszałeś. Rozpocznij działania już dziś. Wybierz lokal, wymyśl menu, znajdź ludzi. Zbuduj domek lub znajdź z drugiej ręki. Załóż warsztat. Niezbędna będzie pewność siebie, idea, ale również porady rodziny. Jeżeli finalizacja cię przeraża - rozpocznij od pojedynczych kroków.

Ok. Jednak to wszystko kosztuje. Skąd brać środki na realizacją pomysłów?

Opcji jest co najmniej kilka. Mający szczęście mają możliwość liczyć na fundusze rodzinne. Nie każdy ma jednakże taką możliwość. Odnosi się to jedynie niektórych. Pozostali mają możliwość wspomóc się instrumentami finansowymi dostępnymi na rynku. Instytucje finansowe proponują rożnego rodzaju pożyczki i kredyty. Od małych sum dostępnych w krótszym czasie po duże hipoteczne kredyty pod zastaw mieszkania. To jednak spore obciążenie, i oczywiście obowiązek spłaty takiego kredytu przez całe życie. A co jeżeli nasz plan nie wypali? W kwestii firmy mamy możliwość zmniejszyć to ryzyko przez pozyskanie kilku wspólników do kooperacji. W kwestii domu zawsze mamy możliwość by go wystawić na sprzedaż – kondycja na rynku nieruchomości wciąż jest korzystna. Możemy rozważyć także wynajęcie domu.

mountains gb3c80d9c3 640Mówi się że nie ma problemów bez wyjścia. Oczywiście to jedynie hasła – przed przystąpieniem do spełniania własnych fantazji, warto przemyśleć liczne zalety i minusy i szczegółowo oszacować zagrożenia a także zaplanować plan awaryjny, gdyby cokolwiek poszło nie tak. Najważniejsze by próbować. Mamy jedno życie, którego nikt za Ciebie nie przeżyje. Sama droga do spełnienia celu może być ciekawa! Któż przypuszcza co nas spotka w międzyczasie?