garazePrzydomowy garaż jest bezsprzecznie mekką każdego fana motoryzacji, w związku z tym zapewne u lwiej części czytelników niniejszego bloga jest on pomieszczeniem, w którym stoi tylko auto i opcjonalnie parę przedmiotów z nim mocno powiązanych.

Zdarza się wszakże, że w rodzinie nie ma samochodu lub ten - pomimo istnienia garażu - z rozlicznych względów stoi na dworze. Wskazane jest wówczas pomyśleć, aby niebanalnie spożytkować tę ponadplanową, niezagospodarowaną przestrzeń. Naświetlamy parę koncepcji.

Twój garaż nie musi być wszakże pomieszczeniem, w którym upychamy wszystkie przedmioty, na które ciężko znaleźć wolne miejsce w innych pomieszczeniach naszego mieszkania. Nie do końca jest to dodatkowo odpowiednie miejsce do trzymania sprzętów ogrodowych. Te łatwo nasz garaż zagracą, natomiast w końcu można w niskich pieniądzach zdobyć estetyczny domek ogrodowy. Tego typu osobne miejsce nie tylko będzie rewelacyjnie wyglądać, lecz pozwoli nam się swobodnie dostać do wszystkich przydatnych sprzętów i mebli ogrodowych - począwszy od kosiarki, przez łopaty, aż po na przykład stolik lub parasol ogrodowy.

Tak więc zniechęcamy Was do upychania urządzeń ogrodowych w garażu, natomiast warto już totalnie poważnie przemyśleć użycie tejże przestrzeni w charakterze letniego pokoju. Wystarczy wyłożyć ściany jakimś surowym, lecz estetycznym i mocnym materiałem - np. imitacją betonu, zakupić jakiś atrakcyjny zestaw mebli i voilà - otrzymujemy schludne pomieszczenie, w którym schronimy się przed promieniowaniem UV lub deszczem, a w tym samym czasie mamy odpowiednią dostępność do naszego ogrodu.

ogród basenWysokiej klasy meble tarasowe można bezproblemowo nabyć online - z przesyłką prosto do mieszkania. Jeżeli rzeczy te będą niezmiennie przebywać na dworze, warto postawić na technorattan bądź jego imitacje. Jeżeli natomiast na stałe zamieszkają w naszym garażu bądź nie przeraża nas ich pielęgnacja - można postawić na produkty z rattanu - tańsze, o ponadczasowej elegancji. Albo może po prostu jakieś meble plastikowe?

Odrębny doskonały sposób na niebanalne użycie garażu to zrobienie z niego salonu gier czy też tzw. jaskini faceta. To przecież optymalne miejsce, aby postawić w nim przykładowo stół do bilarda. Prawdopodobnie małżonka nie byłaby zachwycona, jeśliby taki zagracił pół pokoju dziennego. W garażu natomiast to już zupełnie inna sytuacja...