pokój14Krztyna inwencji, przekonujący cel oraz, rzecz jasna, fundusz - oto wszystko, co potrzebne, żeby stylowo zaplanować środek własnego mieszkania. Jeżeli jedynie jesteśmy w stanie sobie na to pozwolić, warto poeksperymentować! W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom prosto z legendarnych filmów - czego nauczył nas kinowy ekran?

Kinematografia stanowi dość częste źródło weny, lecz w dalszym ciągu ma prawo zaskoczyć, do jak wielu dziedzin codziennego życia wolno je zaadaptować. Obrazy filmowe, również te legendarne, jak i niszowe, wpłynęły na dużo sfer stworzonego przez nas codziennego życia. Wystarczy jedynie zająć miejsce w kinie lub też przysiąść przed domowym telewizorem, żeby dostarczyć sobie przygód oraz wrażeń z dowolnego zakątka globu. Obserwując obrazy filmowe, w jednym momencie doznajemy wyprawy do Ameryki Południowej, jedynie po to, żeby niedługo przyuważyć nieszablonowe atrakcje Bangkoku. Może brzmieć to dość absurdalnie, lecz nie wolno się dziwić ludziom, którzy zadecydowali na stałe wprowadzić charakterystyczne motywy ulubionych obrazów do własnego najbliższego środowiska - lokalu mieszkalnego.

Jak wprowadzić realia filmów do własnego mieszkania?

Tak naprawdę, nikt nie narzuca nam kanonów odnośnie wystroju osobistego mieszkania. Sprawa jasna, są miarodajne niepisane reguły właściwego gustu oraz subtelności smaku, lecz jak mawia stwierdzenie „Wolnoć Tomku w własnym domku”, to naturalnie my jesteśmy odpowiedzialni za finalną decyzję aranżowania wnętrz.

Jeżeli ciekawią nas obrazy filmowe - swobodnie wolno czerpać z nich całymi garściami! Z jakiego powodu salon nie powinien wyglądać jak na przykład klub podróżników? Jeżeli czujemy się w takim wnętrzu prawidłowo oraz stać nas na dobre akcesoria, wolno przekształcić swoją toaletę w aztecką świątynię rodem z Indiany Jonesa! Osiągającej aktualnie na popularności estetyce przemysłowej w szeregu przypadków towarzyszą detale neo-noir, kultowego z hitów takich jak Matrix lub też John Wick.

pokój podróż06Kinematograficzny wystrój na świecie - jak urządza się mieszkania za granicą?

Zwiedzając inne kraje, ma się szansę uzupełnić własny paradygmat o znajomość różnych kultur oraz ich obyczajowości. Informacja ta ma autorytet również przy wystroju wnętrz! Częste wyjazdy do Kanady bądź wycieczki do Maroka pozwolą spojrzeć nam na podejście miejscowych ludzi do ich własnego otoczenia, zainspiruj się. Niektórzy z nich mogą drastycznie dopasowywać swój dom, żeby upodobnić jego wystrój do ukochanej trylogii, inni natomiast są w pełni usatysfakcjonowani z zawieszenia paru plakatów na ścianie lub ewentualnej fototapety czy plastikowej statuetki za szklaną gablotką.

A na koniec...

...jako że zbliża się sylwester, przypominamy, że możliwości wyjazdów są obecnie prawie nieograniczone. Nie ważne, czy interesuje Cię sylwester dla singli, dla zakochanych, czy coś zupełnie odstrzałowego. Wystarczy dobrze poszukać i lecieć w świat. To również dostarczy inspiracji dla Twojego mieszkania.