Jpryszniceżeli dopiero kupiliśmy mieszkanie i jesteśmy na etapie jego wykańczania, to musimy podjąć jedną z ważniejszych decyzji w łazience – prysznic, czy wanna?

No chyba, że mamy łazienkę takiej wielkości, czy kształtu że nie ma w ogóle nad czym się zastanawiać. Natomiast jeżeli mamy możliwość wyboru, to warto się nad tym wcześniej zastanowić. Wanna ma tą zaletę, że można się w niej zrelaksować w kąpieli z dużą ilością piany, dużo łatwiej też się z niej korzysta kiedy np. mamy awarię i leci tylko zimna woda – wystarczy wtedy trochę wody zagotować w garnkach, dolać do wanny i gotowe. Natomiast prysznic ma taką przewagę, że możemy się zawsze szybko umyć i nie trzeba marnować tyle wody ile zużylibyśmy na kąpiel w wannie.

Oczywiście jeśli mamy na tyle dużą łazienkę, że zmieści się tam zarówno wanna jak i prysznic to możemy wybrać takie rozwiązanie. Natomiast jeżeli nie mamy aż tyle miejsca, to zawsze możemy się zdecydować na wannę, ale z deszczownicą i korzystać z niej tak jak nam wygodniej. Wystarczy tylko zrobić na połowie wanny zabezpieczenie w postaci np. szyby, żeby nie rozchlapywać wody po całej łazience.