kuchnia03Deweloperzy mają w swoich katalogach coraz to mniejsze mieszkania, nazywając je wprost mikroapartamentami. Sporadycznie możemy spotkać się z osobną kuchnią, dominują za to aneksy kuchenne - czyli kuchnie połączone z salonem albo jadalnią. W dodatku to nie zależy od wielkości mieszkania. Czy aneks kuchenny to właściwy pomysł?

Jeszcze jakiś czas temu otwarta kuchnia to było coś niespotykanego. Kuchnia pełniła także funkcję jadalni, dlatego że z reguły stał w niej stół. Jedynie odważni odważali się na zrezygnowanie z części ścian albo taki schemat mieszkania, by kuchnia stała się częścią większej powierzchni. Obecnie to zwyczajność.

Aneks kuchenny posiada bez wątpliwości kilka wad. Zapachy czuć w całym domu, nie zatrzymują się jedynie w kuchni. Trudniej ukryć bałagan - szafki można zobaczyć z mnóstwa punktów mieszkania. Czemu więc ludzie korzystają z takiego rozwiązania?

kuchnia01Otwarta kuchnia to najczęściej większa przestrzeń. Im mniejsza przestrzeń, tym większa otwartość. otwarta kuchnia doskonale spełnia tę rolę. Z drugiej strony kuchnia jest często centrum życia towarzyskiego. Otwierając ją na inne pomieszczenia, powiększa się tę fukncję. Można gotoweć, nie tracąc wątku w rozmowie.

Osobna kuchnia czy otwarcie na resztę mieszkania? Każde rozwiązanie ma wady i zalety. Warto przeanalizować, które są ważniejsze.