glony nagnetowidRadość z posiadania swojego lokalu mieszkalnego ma szansę nierzadko zostać zrujnowana przez nawet niewielki fakt. Aspektem tym są na przykład głośni lokatorzy sąsiednich mieszkań.

Niesłychanie ciężko napotkać na sąsiedztwo, które przystosowane zdaje się być do znanego nam stylu funkcjonowania.

Jedni sąsiedzi imprezują po nocach, jak na przykład uczniowie szkół wyższych. Kolejni mają małe dzieci, natomiast gdy mieszkają ponad naszym mieszkaniem - tętent małych stópek, którego słyszymy z góry o brzasku to niejako oczywistość. Jeszcze inni sąsiedzi mogą być głusi, wobec tego ich odbiornik telewizyjny dwadzieścia cztery godziny na dobę bywa uruchomiony oraz podkręcony na cały regulator. Inni się kłócą po nocach albo rzucają naczyniami w ściany. Czasem nasze mieszkanie jest pełne hałasu ze względu na zatłoczoną drogę naprzeciwko bloku. Kolejnym razem nasze pokoje znajdują się za ścianą korytarza, a my słyszymy każdy ruch z klatki, podczas gdy sąsiad wchodzi do mieszkania albo schodzi.

wygluszenie scianNa nieszczęście budynki stwarzane ogromnych płyt, a także kamienice przeważnie mają mury, przez które da się słyszeć absolutnie wszystko. Dodatkowy kłopot ukazuje się w wypadku, w którym to nie sąsiedzi przeszkadzają naszej osobie, lecz jeśli to również my lubimy na full słuchać muzyki, czy też zaszaleć ze znajomymi. Przecież artyści muzyczni również muszą w bloku mieć swój dom, natomiast czasami nie mają wystarczająco pieniędzy, aby podczas każdej trwającej kilka godzin próby dzierżawić sobie drogą wyciszoną halę.

By móc hałaśliwie słuchać muzyki w prywatnym domu, nie narażając się jednocześnie na nienawiść współmieszkańców bloku, powinno się najzwyczajniej w świecie wytłumić własne mieszkanie. Jest kilka efektywnych sposobów na wyciszenie domu w przykładowo apartamentowcu. Jednym z nich mogą być panele dźwiękowe, które nie licząc powstrzymywania dźwięku również wspaniale wyglądają. Kolejnym pomysłem zdaje się być dodatkowy strop, który, wypełniony wełną mineralną lub podobnym tworzywem dobrze hamującym dźwięki - ma szansę uspokoić nasze nerwy oraz zniwelować hałasy docierające z mieszkania nad nami. Jednakowo można postąpić z pozostałymi ścianami oraz dobudować ich dodatkową warstwę, wykorzystując izolujące dźwięk surowce przykryte dyktą z gipsu i kartonu albo cementem architektonicznym.