szklarniaCzy Twój ogród jest gotów na wiosnę? Marzą Ci się skrzynie ogrodowe lub szklarnia foliowa na pyszne warzywa? Przekonaj się, co dobrze jest mieć na działce w tym roku.


Wiosenne przemeblowanie ogródka

Wiosna to czas, w którym przebudzamy się na nowo, podobnie jak natura. Należy więc znowu zapewnić zarówno swoim ogrodowym uprawom oraz sobie właściwe warunki przebywania w ogródku! Odkurz fotele działkowe. Na zewnątrz już coraz cieplej. Już za chwilę będzie można ponownie poustawiać je przy altanie, lub również na większym balkonie.

Jeśli w tym sezonie marzysz o całkiem innych fotelach do ogrodu, to ciekawym rozwiązaniem są meble technorattan. Niezbyt ciężkie , a także bardzo praktyczne – umożliwią wygodny wypoczynek w przerwie na grządkach. Jeśli natomiast interesują Cię raczej tanie meble ogrodowe, postaw na korzystniejsze cenowo imitacje technorattanu.

Co schowasz w twoim ogrodowym domku?

Niektórym w ogródku wystarczają jedynie skrzynie ogrodowe, w których pomieszczą drewno opałowe. Bardziej wymagający działkowicze muszą posiadać coś pojemniejszego, jak na przykład domki ogrodowe lub zamykane altany. Warto jest zdecydować się na skrzynie ogrodowe odporne na czynniki zewnętrzne. Są modele skrzyń ogrodowych, które można wedle uznania przemalować - po to, by nie odstawały od naszych upodobań. Jeśli nie czujesz się wprawnym instalatorem, wybieraj skrzynie ogrodowe z nieskomplikowanym montażem bez potrzeby stosowania narzędzi.

Dokładnie pod rozmiary altan ogrodowych dobierane są półki, co ułatwia całkowite zagospodarowanie przestrzeni.

Wymarzone owoce z przydomowej szklarni

pomidoryWłasna szklarnia stanowi marzenie niejednego działkowca. Bo tak naprawdę wszyscy pragnęliby mieć sposobność sadzenia plonów bez zmartwień o niestabilne warunki atmosferyczne. Jeśli zdecydujesz się na hodowlę warzyw i owoców w szklarni, to ulewy nie będą nigdy Twoim kłopotem. Przekonać Cię może też fakt, iż przydomowa szklarnia sprawia, że rośliny mogą rosnąć nawet o parę tygodni prędzej, niż te zasadzone na tradycyjnych hodowlach. Bardziej ekonomiczną opcją jest szklarnia foliowa. Montaż i rozebranie takiej szklarni w działce nie jest problemem.

Własna szklarnia to czasochłonne zadania, ale również relaks. Opłaca się ją posiadać!