przebudowa

Brakuje prostych zasad, mówiących o tym, jak ma zostać wyremontowana sala na wesela. Żeby w ogóle wziąć na siebie obowiązek remontu sali, która ma być kiedyś udostępniona dla nowożeńców oraz ich gości, należy się na organizacji przyjęć weselnych choć odrobinę znać.

Które elementy muszą na pewno się pojawić? Które ekstra by można było rozbudować, jakie powinny być dominujące barwy na ścianach, czy aby na pewno wbudowane bez możliwości usunięcia ozdoby, wymalowane freski są perfekcyjnym pomysłem?

Oczywiście na szczegółach, dotyczących wystroju, można się skoncentrować pod koniec remontu. Na początku należy pomyśleć, które fragmenty sali konieczne są, by zorganizować wesele. Oprócz dobrego dostępu do kuchni, najlepiej, aby nie zabrakło również drzwi wyjściowych, prowadzących na taras. Także rozkład sali jest bardzo istotny. Niezbędne oczywiście staje się przestrzeń, zarezerwowana na stoły dla zaproszonych. Powinno być go tyle, aby choćby przy większej ilości osób nie było zbyt ciasno. Nie należy usadzać ludzi tuż obok siebie, tak, jakby byli mrówkami w mrowisku. Nie wolno przesadzać na rzecz zarobku. Bardziej opłaca się posiadać aulę weselną, w której zagości mniejsza liczba osób, ale będą się oni czuli swobodnie.

Następnym koniecznym komponentem jest spora wolna płaszczyzna przeznaczona do tańców. Gdzieś powinna również mieć swoje miejsce kapela. Często pożyteczna bywa również mała scena, na której właśnie kapela, osoba wznosząca toast albo zaproszony komik będzie mógł stanąć. Nie należy też zapominać o dzieciach, obecnych bardzo często na takich imprezach. Kącik, w jakim będą mogły się bawić ze swym opiekunem, nie robiąc zamętu oraz nie marudząc, jest naprawdę istotną rzeczą.

swiatloKiedy już przeanalizuje się dokładnie układ sali, przemyśli, jakiego rodzaju zainstalować oświetlenie, efekty specjalne dla tańczących i tak dalej, warto już rozpocząć proces zastanawiania się nad stylem, w jakim aulę chce się urządzić. Czy to będzie charakter klasyczny? Nowoczesny? Może kolory ścian powinny być jasne? A może co za dużo bieli to niezdrowo? Jeśli nie ma się zmysłu estetycznego, warto zapytać o radę fachowca. Przecież w brzydko zrobionej auli, choćby przy jej najwspanialszym rozłożeniu, ale o paskudnym wyglądzie – nikt nie będzie miał zamiaru się bawić.