samos g71bd3a903 640Nadchodzi wiosna a z nią wiosenne porządki w mieszkaniu i na ogrodzie. Jeśli pragniesz przygotować się perfekcyjnie na jej przyjście, zrób drobiazgową checklistę i kup potrzebne rzeczy. Oprócz radosnego dekoru nie zapomnij o nasionkach i sadzonkach, które upiększą pomieszczenia Twojego mieszkania.

Wiosenne akcenty na tarasie
Jeśli urządzasz nawet niewielki patio, zacznij od przygotowań go do sezonu. Czystość to podstawa. Zalęgający w zakamarkach pył czy inne zabrudzenia skutecznie popsują miły klimat. Po wyszorowaniu posadzek i przygotowaniu mebli ogrodowych zajmij się dekorowaniem. Wiosenna donica na kwiatki lub pomalowana na pastelowo skrzynia z palet, zapewne wniesie dużo świeżości. Barwne miękkie pledy na chłodne wieczory i poduszki również udekorują wnętrze.

Jak urządzić strefę do odpoczynku?
Nie ważne czy aranżujesz strefę relaksu w mieszkaniu lub w ogródku, zadbaj o estetykę i spójność aranżacyjną miejsca. Powinna znaleźć się tam niewielka sofa lub wygodny fotel. Ponadto nie powinno zabraknąć stolika kawowego. Ważnym elementem aranżacji takiego miejsca jest światło. Często są to kinkiety, które dobrze doświetlają określoną strefę oraz tworzą miły nastrój. Na ławie warto postawić wiosenne kwiatki w eleganckim flakonie lub w stylowej donicy.

Cebulki kwiatowe, nasiona i sadzonki – tego nie powinno zabraknąć!
Nic tak nie doda uroku mieszkaniu czy zielonej strefie relaksu, jak rośliny. Zadbaj więc o to, aby o wiele wcześniej kupić w cebulki kwiatów i przemyśleć kwestię aranżacji ogrodu czy patio. Z pewnością wielką pomocą podczas doboru roślinności będzie bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy. Obok treści o rożnych odmianach znajdziesz tam dodane do nich miniaturki zdjęć. Na dobrze zorganizowanych stronach internetowych sklepu znajdują się również ciekawe treści powiązane z ogrodnictwa. Stąd też jeżeli masz zamiar kupić więcej nasionek lub sadzonek, wybierz bogato zaopatrzony sklep z cebulkami kwiatowymi. Odszukasz tam również substral, który jest konieczny do prawidłowego wzrastania drzewek i kwiatków.

Jakie wiosenne kwiatki kupić?
magnolia trees g1508a10af 640Sporo osób wybiera cebulki hiacyntów, które sadzi się do doniczki, a we wrześniu wysadza do ogrodu. Podczas zimowych chłodów, hiacynty trzyma się w mieszkaniu i wtedy już uatrakcyjniają wnętrze wyjątkowym kolorem. Również pięknie pachną, stąd też tak często nabywa się je jako rośliny dekoracyjne.
Abstrahując od hiacyntów pięknie prezentują się w doniczkach lub na zielonych rabatach żonkile i narcyzy. Jaskry azjatyckie tak samo atrakcyjnie dekorują domowe werandy i ogródki. Jeżeli tylko estetycznie zaaranżujesz miejsce, w którym się znajdą, z pewnością uzyskasz wyjątkowy i klimatyczny dekor.
Dom i przydomowe ogrody czy tarasy muszą tętnić wiosenną energią. Jeżeli zatroszczysz się o przemyślaną aranżację, zdobędziesz oczekiwany cel. Pamiętaj o dekorze, który może nietuzinkowo ozdobić każde miejsce.