przyjęcie w ogrodzie03Dobrze by było, gdyby twój ogród spełniał kilka funkcji. Na pewno pragniesz organizować spotkania z przyjaciółmi i tym samym jest zaopatrzony w meble ogrodowe. Modułowe, osobne lub w komplecie - bez wątpienia postarałeś się, żeby miedz komfortowe warunki wśród zieleni. I jest to zrozumiałe: skoro już dysponujemy tym kawałkiem przestrzeni, to niech służy nam jak najkorzystniej.

Warto jednak zdać sobie sprawę, że przecież domownikami i gośćmi są nie tylko dorośli. Trzeba zadbać zatem o to, by dostosować meble ogrodowe i do dzieciaczków, tym bardziej jeżeli wśród twoich bliskich jest ich dużo. Jeśli regularnie zapraszasz gości np. na imprezę w ogrodzie, pomyśl o weź pod uwagę potrzeby dzieci i zakup meble, które będą przystosowane rozmiarem do maluchów. Praktycznym wyborem będzie np. ławka dziecięca, na której latorośle nie będą majtać niewygodnie nogami. Dobrze przygotować dzieciakom także własny stolik, np. stolik kawowy ogrodowy. Dzięki temu, że stoliki kawowe są nieduże, będą znakomicie nadawać się dla dzieci. Niezależny zestaw mebli ogrodowych dla najmłodszych będzie odpowiednim rozwiązaniem także dla dorosłych: dzieci będą stanowczo mniej angażujące, gdy nie będą siedziały wspólnie z dorosłymi i zajmą się sobą w rówieśniczym gronie. Dorośli natomiast docenią z pewnością meble ogrodowe technorattan, eleganckie i trwałe.

Pamiętajmy także o tym, że maluchom trzeba znaleźć zajęcie, a co za tym idzie - powinny dysponować miejscem do zabawy. Jeśli dysponujemy wielkim ogrodem, to byłoby fajnie wydzielić w nim miejsce na plac zabaw. Maluchy lubię różnego rodzaju domki ogrodowe. Plastikowe będą stanowić znakomite rozwiązanie: nie nagrzewają się zbyt mocno, nie ryzykujemy przy nich wbiciem drzazgi, a przy okazji uroczo wyglądają. Domek ogrodowy dla dzieci Keter zagwarantuje najmłodszym bezmiar radości. Można też ustawić w ogrodzie plastikową ślizgawkę, która na pewno urozmaici zabawę dzieciakom.

huśtawka02Jeśli masz mniej miejsca w ogrodzie, wciąż dobrym pomysłem może być domek ogrodowy o mniejszych wymiarach. Dobrze dobrany nie musi zastawić całego tarasu, a będzie stanowić doskonałą rozrywkę dla najmłodszych - a to ucieszy starszych użytkowników ogrodu, bo mają więcej czasu dla siebie. Dobrym rozwiązaniem będzie także huśtawka na taras. Alternatyw jest bez liku, zarówno jeżeli chodzi o sposób mocowania (na małej powierzchni sprawdzi się huśtawka podwieszana pod sufit, a jeżeli dysponujesz większą powierzchnią, to bardzo elegancką opcją będzie huśtawka na stelażu), ukształtowanie czy materiał, z którego będzie wykonana. Huśtawka ogrodowa sprawi sporo przyjemności także dorosłym, jest to więc rzeczywiście dobry pomysł.

Wbrew pozorom urządzenie tak ogrodu nie musi kosztować fortuny. Przede wszystkim, dość często można trafić na wyprzedaż mebli ogrodowych. Nie musisz też kupować całego kompletu naraz. Najpierw stół i krzesła, następnie huśtawka hamakowa, a w ostatniej kolejności domki i zabawki. Jeśli chcesz zaś kupić gotowe place zabaw ogrodowe tanio, musisz podejść do tego mądrze: na przykład sprawdź, czy gdzieś w twojej okolicy ktoś sprzedaje używane meble ogrodowe.

Urządzenie ogrodu lub tarasu, który zostanie przyjazny dla dzieci, wcale nie musi być znacznym problemem. A dobrze to zrobić, gdyż zajęte dzieci nie absorbują tak niezwykle dorosłych i tym samym umożliwiają dorosłym odpoczynek.