room ideas 19Aranżując mieszkanie, zazwyczaj chcemy, by mówiło coś o nas samych. Stąd wieszamy na ścianach zdjęcia z rodziną, eksponujemy książki i inne. Takie drobiazgi tworzą w domu wyjątkową atmosferę, a my czujemy, że to nasza przestrzeń. To szczególnie istotne dla podróżników, którzy większość roku są przecież poza domem - jak warto urządzić mieszkanie, by czuć się w nim domowo i pamiętać o swojej pasji?

Klasyczny koncept to mapy zamiast zdjęć. Mapy fizyczne czy polityczne - pełna dowolność. Można powiesić mapy współczesne lub przedruk dawnych wydań. Warto dobrać pasujące ramy - nie zakurzą się tak szybko i zachowają elegancki wygląd.

Poniektórzy decydują się na malują kontury globu na głównej ścianie. To także estetyczny pomysł. Warto także wykorzystać mapę, na której znakuje się zwiedzone miejsca. Może mieć formę zdrapki - po powrocie z wycieczce odsłania się kolejny region, lecz nadadzą się też pinezki czy zwykłe farbki.

room ideas 26Dobrym pomysłem jest zawieszenie zegarów, które wyglądają jak kompasy i inne urządzenia nawigatorów. A gdy podróżujecie zawsze tak samo - to pomyślcie też o wykorzystywaniu motywu waszego ulubionego pojazdu. Kanapa, która wygląda jak fotele w samolocie? Czemu nie! Koło rowerowe jako zegar? Super opcja!

Konceptów nie brakuje, należy tylko puścić wodze fantazji. Nie czekaj!