Kiedy kupujemy, czy też wynajmujemy mieszkania, to nie zawsze musi być to w celu wprowadzenia się do nich. Bardzo często ludzie decydują się na wynajem, czy też na kupno mieszkania, które zostanie przeznaczone na przykład na biuro.

Zazwyczaj mieszkania w nowych blokach są adaptowane właśnie na biura, ponieważ wyglądają nowocześnie i reprezentacyjnie. Natomiast stare kamienice, które mają swój urok, bardzo często w ostatnich czasach są przeznaczane na pokoje rozrywek.

Niezwykle często powstają tam właśnie escape roomy. Dzięki temu, że zazwyczaj wejścia do starych kamienic są poukrywane w podwórzach, to osoby, które przychodzą do takiego pokoju zagadek, mają dodatkowy dreszczyk emocji.

Co więcej, klatki schodowe w takich miejscach również są zazwyczaj bardzo zniszczone oraz mają specyficzne, powykrzywiane schody. Taki wygląd klatki schodowej dodatkowo wprowadza ludzi w nastrój gry. Dodatkowo stare mieszkania, mają zupełnie inną budowę niż te obecne – często mają różne skrytki, czy dodatkowe przejścia pomiędzy pomieszczeniami.

Dzięki temu takie mieszkanie nabiera klimatu, a właścicielom exit roomów łatwiej jest zaplanować różne atrakcje. Widać, że większość pokoi zagadek znajduje się właśnie w starszych kamienicach, czyli taki klimat wyjątkowo odpowiada zagadkom, które trzeba rozwiązać, aby wydostać się z takiego pokoju.

Oczywiście zaadaptowanie takiego mieszkania na pokój zagadek wymaga wielu umiejętności, ponieważ musimy najpierw zaplanować całą grę oraz przestrzeń, którą mamy do wykorzystania. Warto więc wszystko najpierw na spokojnie przemyśleć, żebyśmy mogli przygotować jak najlepszą atrakcję dla ludzi, którzy będą do nas przychodzić.

Oczywiście jeżeli mamy odpowiedni pomysł, to nawet w mieszkaniu prosto od dewelopera uda nam się stworzyć świetną zagadkę. Wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować i gotowe. Musimy też pamiętać, że najważniejsze to odpowiedni pomysł i jego realizacja, a to czy będzie to stara kamienica, czy nowy blok, to sprawa drugorzędna.

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszy się nawet organizowanie urodzin w escape roomach. Dlatego też, tego typu, nietypowa adaptacja mieszkania może się okazać całkiem dobrą inwestycją.